کتاب یادداشت های یک پزشک جوان

اثر میخائیل بولگاکف از انتشارات ماهی - مترجم: آبتین گلکار-ادبیات کلاسیک

حرفه‌ی اصلی بولگاکف پزشکی بود. او در سال 1916، پس از اتمام تحصیلاتش، به قصبه‌ای دورافتاده در ایالت نیکولسکویه منتقل شده و به‌تنهایی با بیماری روستاییان دست‌و‌پنجه نرم کرده بود. ماجراهای مجموعه‌ی یادداشت‌های یک پزشک جوان برگرفته از تجربه‌های بولگاکف در این روستاست و می‌توان گفت که نویسنده این مجموعه را بر اساس واقعیت نوشته و تقریباً همه‌ی رویدادهای توصیف‌شده در داستان‌ها را شخصاً تجربه کرده است. این داستان‌ها در زمان حیات او در نشریات مختلف منتشر شد و پس از درگذشتش به‌صورت کتاب در آمد. در این کتاب داستان «مورفین» نیز گنجانده شده است که بولگاکف در آن چگونگی اعتیاد یک پزشک به این ماده‌ی مخدر را به شکل بدیع و تکان‌دهنده‌ای به تصویر می‌کشد.


خرید کتاب یادداشت های یک پزشک جوان
جستجوی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان در گودریدز

معرفی کتاب یادداشت های یک پزشک جوان از نگاه کاربران
نفس‌گیر، جذاب و کِشنده. پزشک جوان که به تازگی با پانزده نمره عالی فارغ‌التحصیل شده، از میان برف‌ها خواننده را به روستایی دورافتاده در روسیه می‌برد تا برای چندمین بار ببینیم، نویسندگان بزرگ زندگیشان هم بسیار پربار بوده.

مشاهده لینک اصلی
به هر دانشجوی پزشکی توصیه میکنم که این کتابو بخونه. آینده ی خودمو توی کاراکتر پزشک جوان میدیدم که به بهانه ی سیگار کشیدن و دست شستن بره یواشکی لای کتابا رو نگاه کنه که چیزی رو که هفته ی پیش خونده رو یادش بیاد و در نهایت از ابتکار عمل خودش استفاده کنه!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یادداشت های یک پزشک جوان


 کتاب تحلیل رویا
 کتاب گتسبی بزرگ
 کتاب عاشقانه های گوته
 کتاب در جبهه ی غرب خبری نیست
 کتاب شب دوازدهم یا آن چه شما بخواهید
 کتاب فارنهایت 451