کتاب نسل اژدها

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: احمد قاضی-ادبیات کلاسیک

یکی از رمان های سیاسی بیشتر از قلم پرل بوک، دانه اژدها به فاجعه حمله ژاپنی و اشغال سرزمین اصلی چین در طول جنگ جهانی دوم منجر می شود. باک داستان خود را در اطراف خانواده فانتزی لنگ تانک متمرکز می کند، باک از ویرانی قحطی که جنگ را به این افراد بیگناه ملایم تحمیل می کند، باز می کند. لینگ تان و خانواده اش کشاورزان ساده ای بودند که در انزوای صلح آمیز زندگی می کردند. فن آوری غربی، و همچنین ماشین آلات جنگ، در این مناطق دور افتاده چین شناخته شده نیست. و حتی اگر سواد در میان نسل جوان افزایش یابد، گزارش های هشدار دهنده تجاوز خارجی به شدت نادیده گرفته می شود. برای دهقانان، گذار از یک حاکم سیاسی به سوی دیگر، عملا بی معنی بود؛ زندگی در اطراف مزارع و روستاهای آنها چرخید. وطن پرستی مفهوم دوست داشتن و دفاع از یک کشور نبود؛ زمین آنها کشورشان بود. اما همانطور که تهاجم به داخل کشور حرکت می کند و جاده ها با بازماندگان فرار می کنند غرب، لنگ تان و همسایگانش مجبورند با واقعیت های سخت جنگ روبرو شوند. "روزها گذشت و با حاکمان فرق می کرد مردم خود را قوی تر می دانستند که می دانستند که آنها و آنها تنها مانده اند تا علیه دشمن ایستادگی کنند و هرکدام از خودشان اکنون آنچه اتفاق می افتد بستگی دارد. برای حاکمان در هر نقطه همیشه اولین کسانی هستند که پرواز می کنند و مردم باید پشت سر بگذارند تا ثابت بمانند.


خرید کتاب نسل اژدها
جستجوی کتاب نسل اژدها در گودریدز

معرفی کتاب نسل اژدها از نگاه کاربران
تصویر متفاوت از چین این داستان درست زمانی آغاز شد که ژاپن به چین حمله کرد و به دنبال آن یک مرز دهکده روستایی در مرز چینی ها بود اما در نزدیکی یک شهر قرار داشت. این داستان نشان می دهد که سنتی تر از فرهنگ خود را قبل از کمونیسم و ​​چگونه جامعه در حال پیشرفت به یک شیوه تحصیلی و پیشرفته تر در مقایسه با زندگی ساده سنتی است. این نشان می دهد که چین به شدت تحت تاثیر حمله، سختی و ظلم و ستم به دست نیروهای مهاجم ژاپنی قرار گرفته است. یک داستان عالی با یک پنجره به طبیعت امیدوارانه فرهنگ چینی تا این زمان.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را در فروش کتابخانه گرفتم و شروع به خواندن آن کردم و هیچ نظری درباره آن نداشتم. در حالی که من یک کتاب خواندن را طی کردم که در آن من فقط یک فصل را خواندم و سپس مجبور شدم آن را پایین بیاورم؛ زیرا آن کمی تخلیه عاطفی بود. این یک کتاب واقعا خوب بود. من فکر می کنم از حالا به بعد، قبل از شروع خواندن تحقیقات کمی انجام خواهم داد. من همچنین کمی در مورد Pearl S. Buck خواند و زندگی اش را بسیار جالب یافت، او در بسیاری از زندگی خود در چین زندگی می کرد و در واقع این کتاب را به زبان چینی نوشت (حداقل این درک من است). من خواندن زمین خوب در دبیرستان، من فکر می کنم ... و من نمی توانم حتی آن را به یاد داشته باشید، بنابراین نباید بسیاری از تصورات ساخته شده است.

مشاهده لینک اصلی
باز هم، این یک نویسنده درخشان و یک کتاب شگفت انگیز است. من می دانستم که هیچ چیز - و یا کمتر از هیچ چیز - واقعا در مورد حمله ژاپن به چین و آن را وحشتناک بود برای خواندن از وحشی های جنگ در رفتار غیر نظامیان. این کتاب چیزی نیست که بتوان آن را از لحاظ سیاسی درست کرد - هیچ تلاشی برای شستن جنایات ناخوشایندی که توسط ژاپنی ها مرتکب شده اند، و نه به پدال نرم که این نفرت در پاسخ مردم چین احساس می شود. جنگ ابزاری شیطان است، مردم را به چیزهای باور نکردنی تبدیل می کند و زنان همواره به عنوان وسیله ای برای سرکوب به سمت شکست خورده مورد تجاوز قرار می گیرند. کاملا شگفت انگیز، کاملا زیبا، کاملا جذاب. بسیار توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
قبل از خواندن این کتاب، چند نظر را دیدم. توافق کلی این بود که این یک کتاب دشوار برای خواندن بود. من با این موافق هستم. این داستان در طول جنگها موجب افت و خیزهای یک خانواده دهقانی می شود. در ابتدا من نگرانی در مورد توانایی Bucks مربوط به افرادی که پس زمینه بسیار متفاوت از خود را دارند. با وجودی که او عمر خود را در چین، عمدتا در مناطق روستایی صرف کرده بود، همچنان شکاک بودم. من هرگز نمی توانم به راحتی پاسخ دهم که چقدر نزدیک بود یا نه، اما بعد از چند صفحه اول، می توانستید بگوئید که اینها شخصیت هایی بود که عمیقا مراقبت می کرد. بنابراین، حداقل کلیشه های کلی هیچ مسئله ای نیستند.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب خوب آمریکا Daltri بار: هیچ رابطه جنسی، هیچ ناسزا، احساس خوب، یک معامله خوب از لفاظی و بسیاری از، بسیاری از مکان comuni.Naturalmente است، به خوبی نوشته شده است، و می خواند چیزی، با وجود 400 صفحات و پاس آن است. اولین بار تخت LHO، سال ها پیش، من واقعا آن را دوست داشت، اما در حال حاضر ... در حال حاضر LHO پیدا شده است بیش از حد از آنها چه هستند و چه جهانی که ما در زندگی می کنند، که اگر آن را یک افسانه بود، با وجود بحث در مورد یک guerra.Molti کلاسیک حفظ قدرت خود، عاطفی و ایدئولوژیک خود، اما این به نظر می رسید به من یک کتاب برای دختران یک کالج که دیگر وجود ندارد ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نسل اژدها


 کتاب مرگ در جنگل
 کتاب کیمیاگر
 کتاب قرارداد اجتماعی
 کتاب آن سوی رودخانه، زیر درختان
 کتاب شهر و ستارگان
 کتاب هلن