کتاب میشائیل کلهاس

اثر هاینریش فون کلایست از انتشارات ماهی - مترجم: محمود حدادی-ادبیات کلاسیک

میشائیل کلهاس اسب‌فروش شرافتمندی است که زندگی آرامی ‌با خانواده‌اش دارد اما این آرامش دیری نمی‌پاید و ظلم بزرگی به او می‌شود. او که مردی عدالت‌خواه است درصدد گرفتن حق خود برمی‌آید اما در این راه ظلم‌بظلم های دیگری می‌بیند و پی به فساد دستگاه قضا می‌برد و زندگی‌اش به کلی دگرگون می‌شود. کلهاس شخصی حقیقی است و براساس یک روایت تاریخی کهن در قرن شانزدهم زندگی می‌کرده و این هاینریش فون کلایست است که با روایت شگفت‌انگیز خود، او را از دنیای واقعی وارد دنیای ادبیات کرده است.
میشائیل کلهاس بلندترین داستان این مجموعه است که نخستین بار در سال 1810 منتشر شد. سه داستان دیگر گنده‌پیر لوکارنو درباره‌ی پیرزنی مفلوک، زلزله در شیلی؛ حکایت دوعاشق و مارکوئیز فون اُ... قصه‌ی بیوه زنی رنج دیده، هستند. این آخری نخستین داستان فون کلایست است که آن را در بیست‌وهشت سالگی نوشته و با تحسین بسیار روبرو شده. او در این قصه‌ی کوتاه، داستان زنی را روایت می‌کند که نمی‌داند کی و به دست چه کسی باردار شده است.
میشائیل کلهاس اثری مهم در تاریخ ادبیات جهان است که نویسندگان بسیاری چون فرانتس کافکا و هرمان هسه آن را ستوده‌اند و دکتروف نویسنده‌ی امریکایی؛ رمان معروف خود رگتایم را تحت تاثیر این داستان نوشته و نام شخصیت اصلی داستانش را کلهاس واکر گذاشته است.


خرید کتاب میشائیل کلهاس
جستجوی کتاب میشائیل کلهاس در گودریدز

معرفی کتاب میشائیل کلهاس از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب میشائیل کلهاس


 کتاب در میان نقش‎ ها
 کتاب جام زرین
 کتاب کاندید یا خوش بینی
 کتاب دیوار چین
 کتاب پنج نمایشنامه ی تک پرده ای
 کتاب خالی بند دنیای غرب