کتاب عاشقانه

اثر فریبا کلهر از انتشارات آموت-ادبیات کلاسیک

فریبا کلهر پس از خلق آثار زیادی در زمینه ادبیات کودک و نوجوان و بعد از نوشتن چند رمان در حوزه بزرگسال با رمان «عاشقانه» توانسته دیگر بار نظر مخاطبان به ویژه مخاطبان عام را تا حد زیادی به خود جلب کند. «عاشقانه» رمانی با زبانی روان و لحنی محاوره‌ای، روایت سرراست از ماجرایی عاشقانه را در کوچه پس‌کوچه‌های «گیشا» -مکان اغلب داستان‌های کلهر- بازگو می‌کند. نویسنده در این اثر گاه در پی تکرار فرمول‌های موفق آثار گذشته است و گاه قدم از آن‌ها فراتر می‌نهد و در این میان فراز و نشیب‌هایی را طی می‌کند که زمانی خواننده را به سلامت از ورطه ملالت می‌رهاند و اوقاتی در پیچ‌وخم‌های متن خود سرگردان می‌گذارد.
کلهر در «عاشقانه» نشان داده است به آن میزان که مثلا در رمان «شوهر عزیز من» در روایت اول شخص با راوی زن توفیق دارد در درک مکانیزم ذهن مردانه موفق نیست؛ راوی مرد «عاشقانه» ذهنی زنانه دارد، در پی جزئیات است و نگاهی آن‌قدر ریزبینانه به اطراف و اشخاص می‌اندازد که واقع‌نمایی را دچار خلل می‌کند؛ هر چند نویسنده با زیرکی به این خصیصه شخصی راوی اشاره می‌کند و این‌گونه به دنبال پوشاندن این نقیصه در داستان‌گویی خود است.
در این رمان سه زن در زندگی مرد داستان حضور دارند و هر کدام از این زن‌ها چهره‌ای از شخصیت زن را در زندگی مرد نمایندگی می‌کنند؛ یکی چهره‌ مادر، دیگری چهره‌ همسر و یکی دیگر در نقش عشق مرد هستند...


خرید کتاب عاشقانه
جستجوی کتاب عاشقانه در گودریدز

معرفی کتاب عاشقانه از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب عاشقانه


 کتاب کتاب بزرگ شیرینی
 کتاب اشباح
 کتاب سه داستان : بارتلبی محرر - بنیتو سرینو - بیلی باد بحری
 کتاب یادداشت های رمان ابله
 کتاب برهان الحق
 کتاب عقل گرایی در سیاست و مقالاتی دیگر